Szlachetna Paczka

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas sprzyjający pomaganiu bliźnim i spełnianiu dobrych uczynków. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących pomocy poprzez udział w akcji “Szlachetna Paczka”.

Ten ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, jest realizowany juz po raz czternasty z inicjatywy ks. Jacka Wiosny Stryczka. Paczka łączy tysiące osób: wolontariuszy, dobroczyńców oraz ubogie rodziny. Głównym założeniem projektu jest docieranie z pomocą tam, gdzie faktycznie jest potrzebna – ważna jest jej skuteczność oraz to, aby odpowiadała na konkretne potrzeby. Paczka, to nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim światełko w tunelu dla pogrążonych w kłopotach rodzin – znak, że są ludzie dobrej woli, którzy są gotowi ich wesprzeć. W Polsce liczba gospodarstw domowych wymagających doraźnej pomocy, jaką oferuje Szlachetna Paczka, jest wiele tysięcy,  w samym Krośnie – 26.

Akcja staje się coraz bardziej popularna – w zeszłym roku wzięło w niej udział aż 617 tys. osób, czyli 1,5% społeczeństwa polskiego. Propagują ją znane osoby, takie jak Kamil Stoch, Agnieszka i Urszula Radwańskie czy Anna i Bronisław Komorowscy.

22 listopada na www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę, która może stać się impulsem do zmiany jej życia! Finał Szlachetnej Paczki, który odbędzie sie w dniach 13-14 grudnia, będzie istnym weekendem cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków – darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Odwiedzając magazyny ”pełne cudów” w ponad 570 rejonach w Polsce będzie można doświadczyć wspaniałej atmosfery. Relacje z Finału Szlachetnej Paczki z całej Polski będą nadawane w TVP i na antenie radia RMF.

O wszelkich informacjach, dotyczących możliwości przyłączenia sie do akcji i zostania darczyńcą Szlachetnej Paczki, można dowiedzieć się z wyżej podanego adresu strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.