Wiedział jak to zrobić – wywiad z Michałem Ginalskim, przewodniczącym Su

Od październikowych wyborów do Samorządu Uczniowskiego minęło już dużo czasu i wiele się wydarzyło. Z tej okazji przeprowadziliśmy wywiad z naszym Przewodniczącym. Zapraszamy do lektury!

1. Jak się czujesz w roli przewodniczącego? 
Bardzo dobrze i ciężko mi tutaj powiedzieć coś więcej, możliwość uatrakcyjniania uczniom życia szkolnego bardzo mnie cieszy, a nowe wyzwania cały czas podnoszą poziom naszych kompetencji.

2.Jak sobie radzisz z pogodzeniem funkcji przewodniczącego i obowiązkami szkolnymi?
Moje oceny nie podupadły, nauczyciele są bardzo wyrozumiali, mam wsparcie od przyjaciół i znajomych, więc daję sobie radę, nie jest źle.

3. Jak to jest z motywacją? Spada czy rośnie wraz z sukcesami?
Motywacji nie brakuje. Mamy dużo pomysłów, ale niektóre jest bardzo ciężko zrealizować. Najpierw pandemia, zdalne nauczanie i niepewność z tym związana, ciężko było cokolwiek planować. Teraz, gdy już obostrzenia są luzowane, mamy nadzieję, że będziemy mogli swoje pomysły wcielić w życie.

4. Czy według Ciebie, Twoje inicjatywy, mają szansę na kontynuację w kolejnych latach funkcjonowania szkoły?
Myślę, że jest wiele pomysłów, które będą kontynuowane oraz które będzie mógł wprowadzać przyszły samorząd, bo nam nie było to dane. Mowa o wspólnych wyjściach o kina, które mam nadzieję, że będą nadal cieszyły się takim zainteresowaniem czy np.: kulig, który z wiadomych przyczyn nie doszedł jednak do skutków.

5. W ostatniej chwili zgłosiłeś swoją kandydaturę na to stanowisko. Czy nie żałujesz tej decyzji?
Była to spontaniczna decyzja, ale jej nie żałuję. Mam nadzieję, że społeczność szkolna jest zadowolona z mojej dotychczasowej pracy.

6. Podczas wyborów zdobyłeś bardzo dużą liczbę głosów. Nie zdziwiło Cię to? Czujesz presję z tym związaną?
Prawdę mówiąc to nie. Spodziewaliśmy się takiego wyniku, ponieważ włożyliśmy w kampanię dużo pracy i zaangażowania. Odwiedziliśmy wszystkie klasy i rozmawialiśmy z nimi o naszym programie. Odróżniało nas to od reszty kandydatów.

7. We wrześniu pytaliśmy się czy czujesz presję w związku z przejęciem rządów po ówczesnej grupie samorządowej, która niewątpliwie była bardzo dobra. Jak uważasz, wykonujesz obowiązki lepiej od poprzednika?
Nie moją rolą jest to oceniać. Jak każdy, mam nadzieję, że będę oceniony lepiej od swojego poprzednika. Pamiętajmy, że Wiktor sprawował swoją funkcję w innych okolicznościach.

8.Co byś poradził przyszłym kandydatom na to stanowisko?
Myślę, że poradziłbym im, aby nie bali się pytać poprzedników. Szczególnie na początku, kiedy nie będą mieli jeszcze takiego obeznania ze szkołą. Oprócz tego niech nie dają o sobie zapomnieć i regularnie dają o sobie znać jakąś akcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.