POMÓŻ I TY!

W ubiegły czwartek, 24 lutego, z samego rana Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, bombardując tym samym większe miasta w wielu częściach tego kraju. Jeszcze kilka dni wcześniej nikt nie wyobrażał sobie nawet, że coś takiego naprawdę się wydarzy.

W obliczu rosnącego niebezpieczeństwa znaczna część mieszkańców zdecydowała się na wyjazd z Ukrainy. Dla wielu z tych ludzi Polska była najbliższym krajem, w którym znów mogliby poczuć się bezpiecznie, nie martwiąc się o swoje życie i zdrowie. Jednak duża część Ukraińców, która w momencie wybuchu wojny przebywała poza granicami państwa, zdecydowała się na bohaterski czyn – powrót do swojego kraju i walkę przeciwko Rosji. Trudno sobie wyobrazić, co czuje jedna jak i druga grupa opisanych wyżej osób. Wiemy, że wszystkim należy się w tym momencie ogromne wsparcie.

 

Poniżej wstawiamy linki do zweryfikowanych zbiórek pieniężnych na rzecz pomocy Ukrainie:

– POLSKI CZERWONY KRZYŻ: https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

– POLSKA AKCJA HUMANITARNA: https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina

– CARITAS POLSKA: https://caritas.pl/ukraina/

 

Oprócz tego każdy może okazać swoje wsparcie, przygotowując paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami dla uchodźców Ukraińskich przebywających w naszym kraju. Taką paczkę należy dostarczyć do wybranego punktu pomocy, które znajdują się w wielu miastach naszego województwa. W Krośnie dary można przynosić do Bursy przy ZSCKU na ulicy Czajkowskiego 49.

 

Poniżej lista najpotrzebniejszych artykułów:

– leki przeciwbólowe;

– materiały opatrunkowe;

– artykuły higieniczne (m.in: szampony, żele pod prysznic, mydło, balsamy do ciała, podpaski, maszynki do golenia, kremy dla dzieci);

– woda mineralna, soki;

– środki czystości;

– żywność długoterminowa;

– artykuły papiernicze.

Wierzymy, że nie pozostaniecie obojętni w obliczu obecnej sytuacji i udzielicie pomocy Ukrainie. Nie zapominajcie, że pomoc nie może być krótkotrwała i jednorazowa. Pamiętajcie, dobro zawsze wraca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.