Phasmophobia – przerażająco dobra gra

header

Phasmophobia to gra horrorowa stworzona przez studio Kinetic Games. Gra jeszcze jest z wczesnym dostępem, lecz pomimo tego zdobyła serca milionów graczy.  Jest ciągle rozwijana w współpracy z graczami. Twórcy planują wyjście pełnej wersji gry na rok 2022/23.

Na czym polega rozgrywka? Grać w nią można zarówno w pojedynkę jak w i w grupie znajomych (do 4 osób). Grupa ma za zadanie w danej lokacji znaleźć pokój w której zginął duch, jednakże nie muszą oni pozbyć się ducha, lecz znaleźć jakim typem ducha on jest. W grze obecnie istnieje 22 typów duchów. (Możliwe że będzie ich więcej.) Na początku gry dostajemy również zadania, które można wykonać, aby uzyskać więcej pieniędzy. Podczas rozgrywki  możemy również znaleźć tzw. ,,curseditems”, czyli ,,zaklęte przedmioty”. Które kompletnie mogą zmienić bieg, jeżeli ich użyjemy. Haczykiem podczas gry jest fakt, że duch może nas zabić, a co za tym idzie tracimy wszystkie przedmioty kupione, w celu wykrycia ducha np. (Latarki, EMF, Kamery, Czujniki ruchu itd.).

Phasmophobia zasłynęła nieprzeciętnością rozgrywki, starym, a zarazem nowym typem gry. Grają w tę grę ludzie, którzy nienawidzą jak i kochają horrory. Gra jest zarazem dla graczy, którzy wolą samotne rozgrywki jak i zabawę ze znajomymi. Na platformie Steam gra ma ocenę przytłaczająco pozytywną, czy raczej przerażająco pozytywną? Mówiąc krótko, warto wydać swoje oszczędności na tę grę, zapewnia ona zabawę na wiele godzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.