Akcja charytatywna – Szlachetna Paczka

 

263721323_976178236267970_8158480785776545533_n

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich programów. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym założeniem jest pomoc mentalna i materialna rodzinom i osobom, będącym w trudnej sytuacji życiowej. Jego praca opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Zasadą ich działania jest ,,mądra pomoc”, czyli rodzaj bezpośredniego wsparcia.

Paczki z pomocą materialną są przygotowywane i przekazywane rodzinom zakwalifikowanym do projektu. Wolontariusze co roku spotykają się z rodzinami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Przeprowadzają z nimi wywiad środowiskowy i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Określają potrzeby, które mają dać rodzinie szanse na poprawę swojej sytuacji, tworzą internetowe bazy danych zawierające opis ich historii oraz listę potrzeb. Następnie darczyńcy z całej Polski wybierają konkretne rodziny i deklarują przygotowanie dla nich paczek. Podczas Finału Szlachetnej Paczki darczyńcy dostarczają paczki do magazynów, skąd wolontariusze przekazują je rodzinom.

Nasza szkoła także nie była obojętna na pomoc innym. W ostatnim tygodniu wolontariusze działali na rzecz Szlachetnej Paczki. W dniach 1-3 grudnia na terenie szkoły została przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Okazało się, że wspólnie udało się zebrać aż 2100 złotych. Za te pieniądze zakupione zostały między innymi: kuchenka, odkurzacz oraz najpotrzebniejsze środki czystości i pożywienie.

Każdy z nas może zostać wolontariuszem i przyczynić się do tej niesamowitej akcji. Pamiętajmy, bądźmy otwarci na pomoc innym i każdego dnia nieśmy ze sobą dobro, którym będziemy zarażać wszystkich wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.