DZIEŃ WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU

received_1531464780542200_edit_78603685382273

W poniedziałek 8 listopada w naszej szkole został zorganizowany dzień wiedzy o zdrowym żywieniu. Z tej okazji na każdym z pięter zostały rozstawione stoiska ze zdrową wegańską żywnością, przygotowaną przez krośnieńską restaurację „Wegańskie”. Oczywiście nie obyło się bez miłej niespodzianki, o której informacja jest na końcu artykułu ;))

W trakcie dnia mogliśmy wysłuchać komunikat na temat znaczenia diety roślinnej. Jak wszyscy wiemy mięso jest w Polsce od pokoleń głównym składnikiem diety. Wraz z postępem czasu i nauki okazuje się, że wysokie spożycie mięsa jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia i coraz większa część społeczeństwa jest tego świadoma. Dietą przyszłości, która ma wydłużyć nasze życie w zdrowiu i służyć planecie, jest dieta oparta głównie o produkty pochodzenia roślinnego. Najnowsze badania dowodzą, że mogą z niej czerpać korzyści również osoby bardzo aktywne. Dieta bazująca na produktach odzwierzęcych powoduje nasilenie stanów zapalnych, co oprócz bólu może spowalniać regenerację, natomiast w diecie roślinnej stosuje się wiele produktów o właściwościach antyzapalnych. Dieta roślinna wpływa na poprawę lepkości krwi dzięki czemu większa ilość tlenu dociera do mięśni, umożliwiając im efektywniejszą pracę dieta roślinna korzystnie wpływa na elastyczność i bezproblemowy przepływ krwi. Dodatkowo wiemy, że roślinne odżywianie może zapewnić zdrowszą i bardziej urozmaiconą dietę.

Dzięki uprzejmości restauracji „Wegańskie” mieliśmy okazję posmakować wegańskich dań i na własne oczy przekonać się jak to wygląda. Na każdym ze stoisk znajdowały się: pudding chia, lemoniada mocno-cytrusowa, sałatka grecka oraz kokosanki. Również w całej szkole porozwieszane były informacje i ciekawostki dotyczące zdrowej żywności. 

received_591388892071767_edit_78542007881762 IMG_20211108_183217

Dodatkową niespodzianką od restauracji jest specjalna promocja dla wszystkich uczniów Kopernika, przez cały tydzień obowiązuje zniżka -10% po okazaniu legitymacji.

Dziękujemy bardzo restauracji „Wegańskie” za urozmaicenie naszego szkolnego dnia oraz Samorządowi Uczniowskiemu za tę zdrową i smaczną inicjatywę!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.