Enola Holmes – recenzja

Kopernik_krosno
“Enola Holmes” to amerykański kryminał z 2020 roku, w reżyserii Harry’ego Bradbeera. Swoją premierę miał zaledwie kilka tygodni temu. Jeśli interesujecie się tego typu filmami, zapraszamy do zapoznania się z poniższą recenzją!

Enola Holmes to siostra Mycrofta i Sherlocka, słynnego w tych czasach detektywa. Enola całą swoją wiedzę wyniosła z domu. Jej matka nie była zwyczajną mamą. Miała niestandardowe plany na wykształcenie córki. Nauczyła ją sztuk walki i samoobrony, zaraziła pasją do książek i kwiatów oraz pokazała świat przez inny pryzmat-samowystarczalnej , niezależnej kobiety. Niestety w dniu szesnastych urodzin Enoli jej matka zniknęła, nie zostawiając nic, prócz prezentu urodzinowego. Do jej domu po wielu latach przybywają bracia, aby zająć się młodszą siostrą i rozwikłać zagadkę zaginięcia ich rodzica. Starszy brat dziewczyny nie jest zadowolony ze sposobu jej wychowania, więc postanawia odesłać Enolę do szkoły z internatem. Bohaterka wykorzystuje swoje umiejętności śledcze i wyrusza samotnie w poszukiwanie matki.
 
W główną, tytułową rolę wcieliła się szesnastoletnia Millie Bobby Brown, jedna z najbardziej znanych aktorek młodego pokolenia na świecie, gwiazda produkcji Netflixa -„Stranger Things”. Film skierowany jest głównie do młodzieży, lecz myślę, iż zarówno młodsi jak i starsi widzowie będą się na nim dobrze bawić. Akcja rozgrywa się w czasach wiktoriańskich, gdzie kobieta nie miała tylu możliwości, co obecnie. Matka Enoli ucieka, aby walczyć o zmianę i porzucenie dotychczasowych tradycji. Warto zwrócić uwagę na imię ENOLA, które w języku angielskim od tyłu brzmi ALONE, co oznacza sama. Myślę, iż wybranie go niosło ze sobą pewien przekaz. Bohaterka w pewnym momencie swojego życia została rzucona na głęboką wodę. Odcięła się od beztroskiego dzieciństwa i wiecznej zabawy, musiała poradzić sobie sama w wielkim świecie. Dzięki nabytej umiejętności odszyfrowywania wiadomości poznała tajemniczy przekaz prezentu urodzinowego. Doszła do zostawionych przez matkę pieniędzy i wyruszyła w nieznane. Na drodze poznaje wiele osób i odkrywa swoje ja. W pociągu którym miała przedostać się do Londynu spotyka chłopca o imieniu Tweksbury. Tak jak i Enola ucieka on od planów na przyszłość wybranych przez swoją rodzinę. Od tego momentu jej życie się zmieniło. Za Tweksburym wyruszył pewien mężczyzna, nie miał on jednak dobrych zamiarów – chciał go zabić. W tym momencie rozwija się cała akcja, która z minuty na minutę staje się coraz bardziej ciekawa i tajemnicza. Dalej możemy obserwować zmagania  bohaterki ze stojącymi na drodze trudnościami. Jeżeli jesteście ciekawi jak potoczy się akcja i czy młoda dziewczyna samodzielnie rozwikła trudną sprawę zaginięcia swojej matki to bardzo polecam wszystkim obejrzeć ten film!

Mikołaj Kopernik

Zatrzymałem słońce, ruszyłem ziemię. A ty co robisz ze swoim życiem?

More Posts - Website

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.