O “Koperniku” słów kilka

Kopernik_krosno

Drodzy Kandydaci ! Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły. – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie

I LO w Krośnie cieszy się niepodważalnie bardzo dobrą opinią. Z powodu wysokiego poziomu nauczania tylko niektórzy decydują się na rozpoczęcie nauki w Koperniku. Ale czy naprawdę jest tak ciężko?

O naszej szkole często możemy słyszeć różne opinie i plotki. Aby przyszłym rocznikom łatwiej było podjąć decyzję – postanowiłam porozmawiać z uczniami klas pierwszych i drugich na temat szkoły.

Pierwsze pytanie dotyczyło opinii, które pierwszoklasiści najczęściej słyszeli o Koperniku. Nie zdziwiłam się, gdy usłyszałam, że najczęstszą plotką jest ogromna ilość nauki i brak czasu dla siebie. Jednak gdy spytałam drugoklasistów czy faktycznie jest tyle nauki – zaprzeczyli. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kluczem do celu jest systematyczna i sumienna nauka oraz że póki co każdy z nich znajduje czas dla siebie.

Informacje o dużej ilości nauki nie stanęły na przeszkodzie i dzielni absolwenci klas 8 zdecydowali się wybrać Kopernika, co ich więc zachęciło? Z pewnością najczęstszym powodem wyboru I LO w Krośnie jest poziom nauczania. Uczniów w szczególności zachęca możliwość rozszerzania języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Nie jest to jednak jedyny powód. Wiele osób przyznało, że zachęcili ich uczniowie starszych klas, którzy polecali nasze liceum. Gdy spytałam drugoklasistów, co najbardziej podoba im się w szkole odpowiadali, że jest to panująca tu atmosfera. Szkoła jest przyjazna dla każdego, łatwo można się tu odnaleźć. Dużym atutem są również imprezy tematyczne takie jak np. Dzień Języków Obcych. Są one wspaniałą odskocznią od nauki. Oczywiście muszę wspomnieć, że szkoła jest również wspaniałym miejscem do samorealizacji oraz spełniania marzeń. Pod czujnym okiem grona pedagogicznego można osiągnąć wiele naukowych sukcesów.

Podsumowując, I LO w Krośnie wcale nie jest takie straszne jak wydaje się być. Atmosfera jest wspaniała i rozpoczęcie nauki w tej szkole jest jedną z najlepszych decyzji, jakie można podjąć.

Mikołaj Kopernik

Zatrzymałem słońce, ruszyłem ziemię. A ty co robisz ze swoim życiem?

More Posts - Website

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.