Kto zwycięży tym razem? – wywiady z kandydatami do tronu Kopernika

 

71656190_473793159895572_2299166680120557568_n

Już niedługo wybory, których wszyscy z niecierpliwością oczekujemy. W tym roku o kopernikańskie berło walczyć będzie trzech kandydatów: Natalia Śliwińska, Adam Gonet oraz Wiktor Ostrowski. Kto tym razem sięgnie po władzę w Koperniku? Jak mu pójdzie? Te i jeszcze wiele innych pytań zadają sobie wszyscy. Spragnionym choć częściowych odpowiedzi przedstawiamy malutki wywiadzik, przeprowadzony w ramach podsycania przedwyborczych emocji!

 

Co zainspirowało Cię, aby wystartować w tych wyborach?

Wiktor: Jeśli chodzi o mój start w wyborach, to chciałbym wykorzystać moje pięcioletnie doświadczenie w pracy w samorządzie i przenieść je na nowy grunt, którym jest Kopernik, moja, powiedzmy sobie szczerze, wymarzona szkoła.

Natalia: Hm, głównie możliwość pomocy innym, zdecydowanie większa od tej, jaką mam aktualnie. Chęć zrobienia dla nich czegoś. Wiadomo, że więcej będę w stanie zdziałać po objęciu funkcji przewodniczącej.

Adam: Przyczyn mojego startu w tym toku należy szukać w roku ubiegłym, kiedy również wystartowałem. Zająłem wtedy 2. miejsce i odebrałem to jako małe zwycięstwo. Ten wynik, on otworzył mi drogę do bardzo wytężonej pracy w samorządzie u Kasi.  Poza tym wystartowałem, gdyż sądzę, że moja osobowość i chęć pracy wśród ludzi, ale także dla ludzi może inspirować mnie i innych.

 

Co Ci się najbardziej podoba w Koperniku?

Wiktor: Do Kopernika chodzę od 2 września, ale, dla przykładu, wczorajszy dzień języków obcych był naprawdę fajną imprezą. Widać, że w szkole panuje super atmosfera, każdy umie się bawić i naprawdę jest to zaszczyt chodzić do  takiej szkoły.

Natalia: Klimat i atmosfera, jakie u nas panują. Dla bardzo wielu osób jest to minus, a ja naprawdę to lubię.

71656190_473793159895572_2299166680120557568_n (1)

Adam: Uważam, że w naszej szkole mamy bardzo dobrze działający samorząd, który zorganizował w ubiegłym roku bardzo dużo akcji dla promocji szkoły, dla uczniów. Chciałbym tez zaznaczyć, że byłem częścią tego samorządu, a w dodatku nawet najwyżej postawionym mężczyzną. Poza tym Kopernika tworzą wspaniali ludzie, którzy stanowią ducha tej szkoły.

 

Co zechciałbyś zmienić w Koperniku,  z tego co doświadczyłeś?

Wiktor: : Z tego co doświadczyłem, hmm, myślę, że naprawdę wszystko działa dobrze, poprzednie samorządy robiły naprawdę dobrą robotę, z tego, co zdążyłem się zorientować. Ale są takie rzeczy, rzeczy codzienne, na które samorząd musi zwracać uwagę, bo to, że ktoś zaproponuje kilka punktów, a nie będzie w stanie ich zrealizować, to po prostu będzie granie na uczuciach innych ludzi i nic z tego nie wyniknie. Samorząd musi być przy uczniach, towarzyszyć im w każdych trudnościach i pomagać im w codziennym życiu.

Natalia: Myślę, że mogłabym wprowadzić sporo nowości. Natomiast, jeżeli chodzi o zmiany, wydaje mi się, że dużo zmieniać nie trzeba, obecny samorząd naprawdę dobrze się spisywał.

Adam: Sądzę ze samorząd działał w tamtym roku bardzo dobrze, chociaż przyznam, że są drobne szczegóły, które można by było poprawić, zmodyfikować bądź wprowadzić coś nowego. Mam na myśli tutaj działanie w obszarze życia codziennego, rozwiązania bieżących problemów, które pokazały się tego roku – miedzy innymi z papierem ksero.

71017781_431022857766183_3415378403463790592_n

 

Co myślisz o swoich współkandydatach?

Adam: W tym roku stawka jest mniejsza niż w ubiegłym, ale sądzę, że tu nie o ilość, a o jakość chodzi. Każdy z nas ma równe szanse, matematycznie po 33 procent i naprawdę nie wiem, kto mógłby dostać ten 34. procent, który zaważy o zwycięstwie. Myślę, że to się okaże w walce na argumenty podczas debaty. Liczę na dobrą współpracę pomiędzy wszystkimi kontrkandydatami, ponieważ uważam, że każdy ciekawy pomysł (niezależnie, czyj jest) może zostać zrealizowany, a ważniejsza od samych programów jest osoba, która będzie je realizować.

Natalia: Obu szanuję i oczywiście wspieram. Wiem, że niezależnie od tego, kto zwycięży, z pewnością ze wszystkim sobie poradzi.

Wiktor: Zdaję sobie sprawę, że czas kampanii będzie wymagający,  bo mam starszych kontrkandydatów, którzy są bardziej doświadczeni i znani w szkole, ale myślę, że nadrobię to swoim programem i zaangażowaniem w kampanię wyborczą. Mam nadzieję, że przekonam jak największą liczbę osób.

 

W czym jesteś lepszy od swoich kontrkandydatów?

Natalia: Każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób.

Wiktor: Nie chciałbym odpowiadać na to pytanie w sposób konkretny, ponieważ mogłoby to świadczyć o moim braku skromności, jednakże uważam, że wniosę pewną świeżość w mury tej szkoły.

70367085_747957785661905_8612090670422687744_n

Adam: Na pewno za mną przemawia większe doświadczenie, ponieważ realizowałem się w pracy społecznej przez cały rok szkolny, organizowałem wiele akcji, i już w tamtym roku tchnąłem nowego ducha w samorząd. Pomimo mojego drugiego miejsca udało mi się zrealizować niektóre moje postulaty (nawet takie nietypowe, wcześniej uznawane za nierealne) m.in. postawiłem choinkę na dziedzińcu szkoły.

 

Dziękujemy kandydatom za udzielony wywiad! Mamy nadzieję, że dzięki niemu, jeszcze przed debatą, choć trochę nakierujecie się na odpowiedniego dla Was kandydata!

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.