Walka o władzę – wywiady z kandydatami na stanowisko przewodniczącego szkoły

IMG_4451

Gorączka przedwyborcza trwa w najlepsze. Poznaliśmy już wszystkich kandydatów oraz ich ciekawe plany na potencjalną kadencję, które wygłosili osobiście poprzez radiowęzeł (dostępne na naszym facebooku). Mieliśmy także okazje zobaczyć różnorodne plakaty, które zaskoczyły nas w tym roku przede wszystkim rozmiarem. Teraz pozostaje nam czekać na czwartkową debatę, na której będziemy mieli okazję zapytać naszych pretendentów o wszystko.

Dla nas to było jednak za mało. Specjalnie dla was przeprowadziliśmy krótki wywiad, dzięki któremu będziecie mieli okazję dowiedzieć się więcej o naszych walecznych, pełnych zapału i motywacji personach.

Ekopernik: Wybierz jeden punkt z twojego programu, który może zapewnić ci wygraną.

Ala: Uważam, że spotaknia z ciekawymi osobami, a także absolwentami. Jest to rzecz, której wcześniej nie było.

IMG_4451

Michał Pietrzkiewicz: Mam nadzieję, że byłaby to reaktywacja projektu Ponad Stylem. Mam kontakt do osób, które występowały już w nim i mogłby wziąć udział w następnych edycjach.

Kasia: Wybrałabym “X challenge”, ponieważ zapewnia rywalizacje międzyklasową, która dawałaby zwycięskiej klasie rzecz, którą wywnioskujecie z nazwy.

Michał Więcek: Rywalizacje międzyklasowe, ponieważ pomogłyby w integracji naszej kopernikańskiej społeczności.

IMG_4468

Adam: Zorganizowanie systemu pomocy uczniowskiej, który polegałby na tym, iż wybitni uczniowie z danego przedmiotu pomagaliby tym, którzy radzą sobie troszkę gorzej.

Ekopernik: W tym roku kandydatów o fotel przewodniczącego jest wielu. Czy nie martwi cię konkurencja?

Ala: Oczywiście, że martwi mnie konkurencja. Uważam, że stresowałabym się nawet wtedy, kiedy startowałaby tylko jedna dodatkowa osoba. Tak duża ilość innych kandydatów sprawiła, że rywalizacja się zaostrzyła. Wszyscy mamy równe szansę, ale najbardziej obawiam się Kasi, ponieważ jest bardzo piękna i sama bym na nią zagłosowała.

Michał Pietrzkiewicz: Sądzę, że rywalizacja w tym roku jest bardzo wyrównana. Jest wielu świetnych kontrkandydatów. Oczekuje dobrej, pokojowej debaty.

Kasia: Fakt, że jest tak dużo kandydatów wyjdzie wszystkim na dobre. Rywalizacja będzie zdecydowanie ciekawsza niż w tamtym roku. Wy też macie większe pole wyboru. Raczej się tym nie martwię. Mam największe doświadczenie, chodziłam tutaj do gimnazjum, byłam wówczas w samorządzie. Przygotowało mnie to do obecnej sytuacji.

IMG_4456

Michał Więcek: Nie, nie obawiam się konkurencji. Wydaje mi się, że mnogość kandydatów zapewni ciekawszą rywalizację. Bardzo lubię rywalizację.

Adam: Duża konkurencja motywuje nas to jak najlepszej kampanii. Nie uważam, że jako pierwszoklasista jestem gorszy od starszych koleżanek i kolegów.

IMG_4482

Ekopernik: Podaj słowo, które opisywałoby ciebie jako przewodniczącego.

Ala: Trudno jest wybrać jedno słowo, jednak wybrałabym: odpowiedzialność.

Michał Pietrzkiewicz: Jest to bardzo trudne, ale wybrałbym: kreatywność.

IMG_4459

Kasia: Myślę, że wybrałabym słowo: zaskakująca.

Michał Więcek: Pasja!

Adam: Przyszłość!

Dziękujemy pretendentom za odpowiedzi na nasze pytania! Życzymy wszytskim powodzenia i zastrzyku erudycji podczas czwartkowej debaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.