Ortograficzne potyczki

uid_f996297ff29ddfc462cd82a5a6c48f661361377353130_width_700_play_0_pos_3_gs_0-jpg

24 maja śmiałkowie z Kopernika zmierzyli się z ortograficznym wyzwaniem od katedry polonistów. W tym roku zaskoczyli oni uczestników wyjątkowo trudnym (ale też poetyckim i efektownym) tekstem dyktanda, który przygotował pan profesor Andrzej Gałowicz.

Szkolnym mistrzem ortografii została Gabriela Bieleń z klasy 2g, a kolejne cztery najlepsze wyniki uzyskali: Weronika Bukowska z klasy 2a, Kamil Krajnik, Daria Owsiana i Michał Pietrzkiewicz z klasy 1a. Wymienieni zakwalifikowali się do udziału w zmaganiach o tytuł Krośnieńskiego Mistrza Ortografii — serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

Jesteście ciekawi, czy poradzilibyście sobie z dyktandem? Zapoznajcie się z jego treścią i oceńcie sami!

Przy laptopie koloru niby — dzierzby szmaragdowej w sali 207 kupionym, nie do rozstrzygnięcia bądź przez dyrektora, bądź przez pana Mariana, na niby — demokratycznej hadziackiej trasie boża krówka zaczęła bóść cuchnącą myszkę. — A przestań mnie bódź — szepnęła nie całkiem nie do wiary mysz, wykonująca do tej pory esy — floresy, bo wyprodukowana została przy haszyszu przez segneto — elektryka w mieście Kórnik. — Bradzieżyłam całą noc przed Brahmaputrą i mam teraz mikrorysy w nowotworowo nowo utworzonej intersekcji! — wyjaśniła, donośnie piszcząc.

Nie wzruszyło to owadziego sumienia, a na dodatek cherlawe przymrużone Słońce okazało się niezgułą i zamiast grzać dojrzewające pszenżyto, zaczęło wyczyniać hip — hopowe solówki i hołubce. A że tradycyjnie internet chodził w 207 jak cienkowłóknisty uczeń klasy humanistycznej na fizykę, mysz poczuła się jak Bohun na Dzikich Polach i kwiknąwszy, ochoczo zdechła jak jasnopopielaty garnitur przy jaskrawo oświetlonej nibykwiatowej kreacji studniówkowej.

No i koniec dyktanda jak węgierskogórskiego włazu do kanału…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.