Poezja ma mówić o nas za nas- tomik wierszy autorstwa Billie Sparrow

Niedobór czasu i nadmiar świata do uratowania? Diagnoza to rozległa zmartwienica. Ile kosztuje popularność? Około 300 lajków. Dusi nas smog- czy na pewno? Toalety na kod z paragonu, pokolenie ludzi bez telewizorów, ulotność chwil i telefon od Greków, czyli świat według Billie Sparrow.

BillieSparrow_Arkuszpoetycki_500pcx

 

Kim jest Billie? Youtuberka, studentka, wielbicielka memów i herbaty, wrażliwa i nadpobudliwa obserwatorka świata, lubi rozmawiać z ludźmi, ale nigdy w pełni nie zachowuje uwagi równocześnie nie żartując, posiadaczka fioletowo- różowych włosów, miłośniczka motywu danse makabre- po prostu Weronika Maria Szymańska. unnamed

“Arkusz poetycki” to tomik wierszy, który Billie tworzyła przez siedem miesięcy. Jej mottem były słowa jej prowadzącego z literatury. Przez cały okres tworzenia książki Billie miała jeden cel: wiedziała, że powstające wiersze mają być blisko nas- tak blisko, byśmy mogli się nimi owinąć. Cała książka podzielona jest na pięć działów: Pokolenie, Tożsamość, Uniesienia, W(y)rażenia i Marność. Każdy z nich Billie krótko scharakteryzowała w jednym ze swoich filmików, podczas którego ujawniła fakt napisania książki. Oprócz wierszy w “Arkuszu” możemy znaleźć wiele rysunków, oczywiście w szaro-czarno-fioletowej oprawie. Jak przyznaje Weronika- zadbała o to, by książka była doskonała. “W tej książce nie ma mleka i miodu, są krew, pot i łzy”- kolejna wypowiedź Billie, która idealnie odzwierciedla to, ile pracy włożyła w stworzenie czegoś, z czego może być dumna i co sama by kupiła. Na jednym ze spotkań autorskich pojawił się nawet tłumacz języka migowego, by każdy mógł posłuchać Billie i jej twórczości.

 

“Arkusz poetycki” to poezja współczesna, więc polecam tę książkę każdemu, kto lubi poezję współczesną lub chce się dopiero z nią poznać. Idealna będzie też dla każdego, kto jest zaciekawiony twórczością Weroniki i chce się przekonać, czy Youtuberka może napisać dobre wiersze.

IMG_20180415_122700_763

Jakie jest moje zdanie? Wiadomo, nie ma nic idealnego i nie wszystkie wiersze mi się podobają. Innym może nie spodobać się żaden, a ktoś jeszcze uzna dzieło Weroniki za niesamowite i bezbłędne. Wiersze mają różnorodną tematykę i poruszają różne problemy, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Patrząc jednak na to, że jest to pierwsza książka jej autorstwa i jak sama przyznaje boi się efektów od początku jej tworzenia. Szczerze? Billie, nie musisz się obawiać. Wyszło genialnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.