Poezja ma mówić o nas za nas- tomik wierszy autorstwa Billie Sparrow

Niedobór czasu i nadmiar świata do uratowania? Diagnoza to rozległa zmartwienica. Ile kosztuje popularność? Około 300 lajków. Dusi nas smog- czy na pewno? Toalety na kod z paragonu, pokolenie ludzi bez telewizorów, ulotność chwil i telefon od Greków, czyli świat według Billie Sparrow.

BillieSparrow_Arkuszpoetycki_500pcx

 

Kim jest Billie? Youtuberka, studentka, wielbicielka memów i herbaty, wrażliwa i nadpobudliwa obserwatorka świata, lubi rozmawiać z ludźmi, ale nigdy w pełni nie zachowuje uwagi równocześnie nie żartując, posiadaczka fioletowo- różowych włosów, miłośniczka motywu danse makabre- po prostu Weronika Maria Szymańska. unnamed

“Arkusz poetycki” to tomik wierszy, który Billie tworzyła przez siedem miesięcy. Jej mottem były słowa jej prowadzącego z literatury. Przez cały okres tworzenia książki Billie miała jeden cel: wiedziała, że powstające wiersze mają być blisko nas- tak blisko, byśmy mogli się nimi owinąć. Cała książka podzielona jest na pięć działów: Pokolenie, Tożsamość, Uniesienia, W(y)rażenia i Marność. Każdy z nich Billie krótko scharakteryzowała w jednym ze swoich filmików, podczas którego ujawniła fakt napisania książki. Oprócz wierszy w “Arkuszu” możemy znaleźć wiele rysunków, oczywiście w szaro-czarno-fioletowej oprawie. Jak przyznaje Weronika- zadbała o to, by książka była doskonała. “W tej książce nie ma mleka i miodu, są krew, pot i łzy”- kolejna wypowiedź Billie, która idealnie odzwierciedla to, ile pracy włożyła w stworzenie czegoś, z czego może być dumna i co sama by kupiła. Na jednym ze spotkań autorskich pojawił się nawet tłumacz języka migowego, by każdy mógł posłuchać Billie i jej twórczości.

 

“Arkusz poetycki” to poezja współczesna, więc polecam tę książkę każdemu, kto lubi poezję współczesną lub chce się dopiero z nią poznać. Idealna będzie też dla każdego, kto jest zaciekawiony twórczością Weroniki i chce się przekonać, czy Youtuberka może napisać dobre wiersze.

IMG_20180415_122700_763

Jakie jest moje zdanie? Wiadomo, nie ma nic idealnego i nie wszystkie wiersze mi się podobają. Innym może nie spodobać się żaden, a ktoś jeszcze uzna dzieło Weroniki za niesamowite i bezbłędne. Wiersze mają różnorodną tematykę i poruszają różne problemy, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Patrząc jednak na to, że jest to pierwsza książka jej autorstwa i jak sama przyznaje boi się efektów od początku jej tworzenia. Szczerze? Billie, nie musisz się obawiać. Wyszło genialnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.