Nietypowe święta

W ciągu całego roku obchodzimy wiele świąt. Większość z nich jest jednak tradycyjna, taka, która co rok ma ten sam przebieg i jest zapisana w każdym kalendarzu. Jednak, prawie codziennie obchodzimy nietypowe święta; zaczynając na Dniu Tira, a na Dniu CAPS LOCKA kończąc.

święta nietypowe 1

Jako “najbardziej nietypowe” z nietypowych świąt możemy uznać:

 • Dzień Dziwaka
 • Święto Sprzątania Biurka
 • Międzynarodowy Dzień Kopania Rowów
 • Święto Budyniu
 • Dzień Słońca
 • Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń
 • Dzień Ręcznika
 • Dzień Stawów i Oczek Wodnych
 • Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów
 • Dzień Ninja
 • Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą

A jakie nietypowe święta będziemy obchodzić w listopadzie?

5 listopada- Dzień Postaci z Bajek

Miś Uszatek, Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja czy Kubuś Puchatek- to właśnie te postaci towarzyszyły nam, gdy byliśmy mali, z nimi poznawaliśmy świat i siebie. 5 listopada obchodziliśmy ich święto.

 

10 listopada- Dzień Jeża

Dzień Jeża został ustanowiony w dużej mierze po to, by pamiętać o tych małych zwierzętach, gdyż jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że bez odpowiedniej ochrony niedługo wyginą. W ten dzień warto pamiętać o tych małych ssakach (które posiadają około 5000 kolców), na przykład wpłacić dowolną kwotę pieniędzy na dowolną fundację, która zajmuje się ochroną jeży.

13 listopada- Dzień Placków Ziemniaczanych

W ten dzień warto zjeść to danie, które było znane już w XVII wieku. Z czym zjemy placki ziemniaczane? Tu proponuję dowolność, bo jedni jedzą je z serem, drudzy z majonezem, a jeszcze inni z dżemem.

 

17 listopada- Dzień Czarnego Kota

Od dawna dla wierzących w stare przepowiednie i zabobony czarny kot jest symbolem pecha, szczególnie gdy przebiegnie nam przez drogę. Święto to wywodzi się z Włoch, ponieważ czarne koty są tam mocno prześladowane, a sami Włosi 17 dzień miesiąca uważają za najbardziej pechowy.

 

21 listopada- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a nosi tam nazwę World Hello Day. Zainicjowali je dwaj bracia, którzy protestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.

święta nietypowe 2

22 listopada- Dzień Kredki

Święto to szczególnie obchodzą najmłodsi, czyli dzieci, które poprzez rysowanie wyrażają siebie i rozwijają swoją wyobraźnię.

 

30 listopada- Dzień Białych Skarpetek

Białe skarpetki i sandały to kultowe połączenie, ale biorąc pod uwagę listopadową pogodę, sandały można sobie odpuścić. Świętujmy ten dzień w odpowiedni sposób i ubierzmy białe skarpetki.

 

W grudniu natomiast możemy świętować wyżej wymieniony Dzień Ninja, Dzień Anioła, Dzień Herbaty, Dzień Małpy, Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą (wymarzony dzień dla miłośników tego smakołyku), Światowy Dzień Pozdrawiania Brunetek czy Dzień Gry w Karty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.