4 kandydatów – 1 przewodniczący

uselections2k16

 

Nadszedł ten czas w roku, gdy musimy pożegnać naszą jeszcze obecną przewodniczącą Paulinę Irzyk (której serdecznie dziękujemy za całoroczną pracę) i wybrać jej następce. Na stanowisko przewodniczącego zgłosiło się w tym roku, aż czterech kandydatów (jest w czym wybierać). Poniżej zamieszczamy własnoręcznie napisane przez kandydatów programy wyborcze wraz z kilkoma słowami o sobie.

Kandydatka na przewodniczącą- Aleksandra Huta

inline-1
,,Nazywam się Aleksandra Huta i biorę udział w głosowaniu na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zależy mi, by nasza szkoła była przyjazna dla każdego, dlatego z chęcią wysłucham ewentualnych uwag czy też pomysłów i nie pozostając temu obojętna, postaram się wprowadzić je w życie.”

 

 

Kandydat na przewodniczącego – Kacper Godek

img_3619

„Nazywam się Kacper Godek, chodzę do klasy II a i będę kandydować na stanowisko Przewodniczącego SU w roku szkolnym 2016/2017. Najważniejszym powodem, dla którego chciałbym zostać przewodniczącym jest niewątpliwie fakt, że mam mnóstwo pomysłów, które pomogą Wam, jeszcze bardziej pokochać szkołę i wszystko, co z nią związane. Mój plan wyborczy to nie tylko puste słowa i obietnice, żeby “dorwać się do władzy”, ale racjonalne pomysły, które przy odrobinie wyobraźni mogą zostać urzeczywistnione.

1) Uważam, że w życiu szkoły powinien uczestniczyć każdy uczeń, więc pierwszym i najważniejszym punktem planu wyborczego jest współpraca z samorządami klasowymi, skrzynka skarg i problemów (czyli co Wam się nie podoba, co chcielibyście zmienić) oraz przeprowadzanie ankiety dotyczącej pracy SU.

2) Dyskoteki tematyczne – wiadomo, że dyskoteki nie cieszą się w naszej szkole szczególnym powodzeniem, co bardzo chciałabym zmienić, gdyż naprawdę można dobrze się bawić.

3) Szczęśliwy numerek – każdy samorząd o niego walczy – mam nadzieję, że uda mi się to wynegocjować.                                                                                                                                                                                        4) Konkursy na ogólny wystrój klasy – pod uwagę będzie brany porządek, gazetka ścienna i przede wszystkim kreatywność.

5) Zorganizowanie olimpiady ogólno przedmiotowej, w której braliby udział przedstawiciele poszczególnych klas I i II, a nagrodę stanowiłby jeden dzień wolny od pytania.

6) Zorganizowanie szkolnego przeglądu młodych talentów. Jest to konkurs dla uczniów naszej szkoły, którzy posiadają talenty muzyczne, wokalne czy też taneczne. Każdego roku wraz z nowymi osobami trafiają do szkoły nowe talenty, które warto odkryć.

7) Raz na miesiąc organizowany byłby specjalny event, gdzie każdy uczeń, który tego dnia przyjdzie ubrany w wyznaczonym wcześniej przebraniu byłby zwolniony z odpowiedzi ustnej.

 

Moim celem będzie utworzenie kreatywnej, zorganizowanej i efektywnej jednostki, która będzie w stanie jak najlepiej reprezentować szkołę, wypełniać swoje obowiązki z należytą dokładnością być wzorem dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Plan wyborczy to tylko suchy stelaż pracy przyszłego samorządu, będzie on otwarty na inicjatywy uczniowskie, sugestie i propozycje podsuwane przez grono pedagogiczne. SU nie może być organizacją zamkniętą i niedostępną dla społeczności szkolnej. Każdy powinien posiadać szansę na wykazanie swoich zdolności na polu tego typu organizacji.”

 

 

Kandydat na przewodniczącego- Mikołaj Gransicki

dsc_0574

„Nazywam się Mikołaj Gransicki jestem uczniem klasy 1b, postanowiłem kandydować na przewodniczącego SU bo mam doświadczenie w tej robocie. W roku szkolnym 2015/16 stałem na czele  samorządu Gimnazjum Dwujęzycznego. Tamten rok nauczył mnie mnóstwa rzeczy, zdobyłem wiele ważnych znajomości przez co obecny rok może być lepiej zorganizowany. Nie myślę o dużych zmianach, raczej o dodatkach do istniejących działalności. Jestem osobą bardzo kreatywną co przynosi znaczne profity gdy stoi się na czele samorządu. Każdego dnia mogę wymyślić coś co umili naukę w naszym liceum. Nie chce dużo obiecywać, ponieważ wiem jak wyglądają realia. Jednak każdy pomysł zarówno mój jak i innych członków SU, czy też uczniów będzie dokładnie rozpatrzony.  Wierze że głównym czynnikiem pomysłotwórczym jest inicjatywa uczniów.  Postaw na doświadczenie głosuj na Mikołaja Gransickiego.”

 

 

Kandydat na przewodniczącego- Mateusz Misiewicz

dsc_0150

„Nazywam się Mateusz Misiewicz, chodzę do II f. W tej szkole spędziłem już 5 lat, ponieważ byłem uczniem tego gimnazjum, dlatego myślę, że doskonale znam potrzeby uczniów i rozumiem specyfikę Kopernika.
Abyście lepiej zrozumieli moje postualty, pod każdym punktem pojawi się komentarz uzasadniający sens tworzenia takiego działania. Zapraszam do lektury.

WOLONTARIAT:

 • „Czekolada za jeden uśmiech” (grudzień) – przedświąteczna zbiórka słodkich podarunków dla biednych rodzin z Krosna i okolic.

Komentarz:  Zostałoby wytypowane kilka biednych rodzin, z naszej okolicy, którym cała społeczność Kopernikańska podarowałaby prezenty świąteczne, na które tych rodzin nie stać. Przy braku zgłoszeń takowych rodzin, zebrane materiały zostana przekazane krośnieńskiej fundacji „Pomagam ci”.

 

 • W ramach wolontariatu, zorganizuję zbiórkę żywności -bądź pieniężną- na rzecz Towarzystwa Św. Brata Alberta w Krośnie, w okolicach 14 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Pomocy Potrzebującym i Bezdomnym.

Komentarz: Myślę, że w ostatnich latach za bardzo skupiliśmy się na pomocy zwierzakom. Jest to, co oczywiste, bardzo ważne i potrzebne. Jednakże warto rozejrzeć się wokół siebie, czy jest ktoś obok nas potrzebujący naszej pilnej pomocy.

 

 • Pozostałe działania charytatywne pozostają w gestii Szkolnego Koła Wolontariatu, z którym -jak dotychczas- chętnie będę współpracował.

KONTYNUACJE DOTYCHCZASOWYCH TRADYCJI SZKOLNYCH:

 • 3-4 dyskoteki w ciągu roku szkolnego (andrzejkowa, karnawałowa, na koniec roku szkolnego)

Komentarz: Uważam, że 3-4 zabawy szkolne są realne do osiągnięcia. Większa częstotliwość dyskotek szkolnych zmniejszyłaby ich atrakcyjność ze względu na niższą frekwencję. Podejmę również rozmowy z  Dyrekcją I LO na temat wprowadzania osób towarzyszących.

 

 • Produkcja nowych koszulek kopernikańskich. Jeśli będziecie mieli taką chęć, zostanie rozpisany konkurs na nowy projekt koszulki kopernikańskiej.

Komentarz: Uważam, że byłaby to dobra okazja do znalezienia szkolnych talentów artystycznych. Autor najlepszego projektu otrzymałby oczywiście nagrodę pieniężna.

 

 • Zorganizowanie Szkolnej Elektronicznej Skrzynki Pomysłów i Skarg.
  Komentarz: Skrzynka dawałaby możliwość ujawniania uczniowskich pomysłów, ich własnych koncepcji, które niewątpliwie pomogłyby działaniu SU oraz podejmowanym przez niego projektom.
 • Zmieniona formuła Dnia Patrona. Wszyscy zgadzamy się, że Dzień Patrona -mimo niewątpliwej dobrej zabawy- był przede wszystkim uciążliwy dla klas ze względu na konieczność załatwienia wielu spraw organizacyjnych. Dlatego zmienię nieco jego formułę, by był bardziej przyjazny dla uczniów.

Komentarz:

 • Powrót do tradycji Licytacji na WOŚP
 • Wybory na Miss i Mister Szkoły
 • Wspólne tańczenie belgijki
 • Nowe konkurencje

 

 • Kontynuacja dotychczasowych tradycji szkolnych: (konkurs na wystrój Sali przed Świętami B.N., wieczór filmowy, szukanie jajek wielkanocnych, czapki mikołajowe na mikołajki, poczta walentynkowa itd.)

NOWOŚCI:

 • Colour Day – 13 dnia co 3 miesiące, społeczność kopernikańska miałaby za zadanie przyjść do szkoły w zadanym wcześniej przez SU kolorze. Podczas długiej przerwy- wspólna Belgijka, oraz muzyka podczas 15-minutówki, wszystko połączone ze słodkim dniem.

Komentarz: Wydarzenia majace na celu integrację miedzy uczniami i dobrą zabawę.

 

 • Koło Debaty Polityczno- Społecznej – wzorowane na debacie oxfordzkiej comiesięczne spotkanie w ok. 20-osobowej grupie, konferującej na bieżące tematy polityczne.

Komentarz: Cel KDPS-u – wzmożenie świadomości politycznej, potencjalnie przyszłych wyborców, uaktywnienie się osób, które chcą wymienić się poglądami. Wszystko w przyjaznej, luźnej atmosferze.

 

 • Organizacja wyjazdów na rajdy piesze/wyjazd na narty.

Komentarz: Spędzanie w aktywny i przyjemny sposób czasu po szkole jest niezwykle potrzebne, dlatego chętnie podejmę się organizacji rajdów czy wyjazdu na narty razem z gronem wuefistów.

 • Dzień Języka Polskiego (wiosna 2017)
 • prezentacja szkolnych talentów artystyczno-literackich,
 • degustacja tradycyjnych polskich smakołyków,
 • wspólne tańczenie Poloneza na sali gimnastycznej,
 • quizy, konkursy, zabawy.

Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje zmian. Liczę na Wasze poparcie!
Mateusz Misiewicz”

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia, a wam dokonania właściwego wyboru!

2 komentarze

 • Plan Oli Huty to dzień pizam? Błagam Was to nie podstawówka tylko liceum. Najbardziej racjonalnym kandydatem jest Misiewicz Mateusz i to na niego oddam głos

 • Po przeczytaniu tego artykułu odrazu widac kto zna sie na rzeczy i jest w stanie dotrzymać słowa, bo jest obietnice wyborcze sa realne i jak najbardziej możliwe to zrealizowania. Popieram Mateusza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.