Twój grosz poleci do Tanzanii!

SASA-Project-1070x600

SASA to fundacja powstała dzięki studentom medycyny, którzy chcą pomagać ludziom jeszcze zanim skończą studia i zostaną lekarzami z krwi i kości. Jednym z jej założycieli jest absolwent naszej szkoły- Marcin Krajmas.
Fundacja zbiera pieniądze na podstawowy sprzęt medyczny, który później wraz z wolontariuszami “leci” do krajów potrzebujących – tym razem jest to Tanzania. Studenci udzielają się na wielu płaszczyznach, próbując zbierać pieniądze i propagować swoją działalność.
Zbiórka w naszej szkole odbyła się na zasadzie wewnątrzklasowej. Pomysł został przedstawiony na spotkaniu samorządu z przewodniczącymi klas. Nie wszystkie klasy wzięły w tym udział, ale chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomogli – bez względu na kwotę jaką przeznaczyli. Ostatecznie zebraliśmy 338 złotych, które zostały przekazane Fundacji.
A Ty, szary Kopernikusie? Odkładasz bycie filantropem na jutro, a kolejnego dnia i tak się okazuje, że Ci się nie chce? Działalność takich fundacji jak SASA powinna być dla Ciebie wyrzutem sumienia. I nie ma żadnej wymówki- a jeżeli naprawdę nie masz możliwości, to odmówienie sobie kolejnej czekolady Oreo i oddanie skromnych dwóch złociszy może być Twoim wkładem w działalność fundacji takich jak właśnie SASA.

Fundacja SASA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.