Teatr Marysia przedstawia: “Oscar”

„Oscar” to tytuł sztuki francuskiej pierwszy raz wystawionej w roku 1959. W postać Bertranda Barniera wcielił się wtedy Louis de Funnes. W roku 1967 powstał film o tym samym tytule, a główną rolę odegrał znów znakomity Louis de Funnes.

19 stycznia mieliśmy okazję zobaczyć „Oscara” w całkiem innym wydaniu. Szkolny teatr Marysia przedstawił kultową już sztukę według własnej interpretacji.

Mimo, ze Marysia to grupa aktorów złożona z uczniów, amatorszczyzna nie zagościła na scenie w dzień spektaklu. Wyraziste postacie, pełna ekspresji gra, świetne dialogi, ciekawa fabuła sprawiły, że widownia przyjęła sztukę z entuzjazmem i nagrodziła twórców głośnymi brawami. Komedia ta, dzięki swej naturalności z pewnością wywoływała śmiech nawet u największych ponuraków.

Historia jednego zwariowanego dnia z życia Bertranda Barniera, pełna splecionych ze sobą wątków, walizek wypchanych pieniędzmi, klejnotami i… damskimi ubraniami, poprawiła humor na cały dzień. Ba! Może nawet tydzień!

Dziękujemy zarówno aktorom, pani prof. Dynowskiej-Trybus, która czuwała nad całym przedsięwzięciem, jak i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji tego spektaklu, za to, że mogliśmy obcować z kulturą w tak przyjemny sposób.

Wystąpili:

Marek Miśkiewicz – pan domu Bertrand Barnier

Martyna Ćwiąkała – córka Bertranda, Colette

Sylwia Gradowicz – Jacqueline Bouilotte

Michał Stryczniewicz – Charles, lokaj

Maja Piskadło – pokojówka/baronowa Bernadette

Wojtek Lipiński – Christian Martin

Jakub Cichoń – masażysta Philippe Dubois

Paulina Irzyk – nowa pokojówka Charlotte Bouilotte, matka Jacqueline

Agnieszka Brzana – żona Bertranda, Germaine Barnier

Jan Pakuła – Oscar, kierowca

“Kilka” zdjęć ze spektaklu autorstwa Klaudii Laskowskiej 🙂

« z 5 »

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.