JujutsuKaisen 0 – film

Film na podstawie mangi JujutsuKaisen 0 autorstwa GegeAkugatami – jest to pseudonim literacki. Obecnie wiek, wygląd, a nawet płeć autora jest nieznana. JujutsuKaisen 0 jest to prequel znanej fanom anime serii JujutsuKaisen. Owy film zarobił sporo w czasie premiery za granicą, ale też i u nas. W dniu premiery większość sal kinowych była przepełniona. Dopiero od niedawna w Polsce możemy cieszyć się anime w kinach. JujutsuKaisen 0 jest na pewno godnym przedstawicielem owego gatunku. Obecnie na platformie AniList ma ocene 86/100.

Read more

Farby ziołowe – hit czy kit?

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stało się farbowanie włosów ziołami, przede wszystkim henną, cassią czy indygo. Chociaż mogłoby się wydawać, że to niedawny trend, podobne zabiegi znane były już w starożytności, zwłaszcza w kulturach Bliskiego Wschodu i Indii. Egipcjanie malowali henną włosy i ciała mumii, a także płótna, w które były zawinięte. W Indiach korzysta się z jej ochładzających właściwości i nakłada na stopy stóp oraz wewnętrzne strony dłoni. W kulturze islamu wierzy się z kolei, że zapach ziemi w Raju przypomina zapach pasty z suszonych liści henny.

Read more

Dzień Patrona

Jedną z największych imprez w kalendarzu szkolnym jest Dzień Patrona, który zapisał się na kartach historii szkoły jako wydarzenie niecodzienne i kreatywne. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie przyłączają się do uczestnictwa w nim i jego organizacji, gdyż wiąże się z tym sporo dobrej zabawy. 

Read more