Nektar i ambrozja, czyli to, co nasi profesorowie lubią najbardziej

bialy-dom-zdrowe-jedzenie-na_19611864

Chyba każdy z nas lubi temat jedzenia. Zajmuje ono sporą część naszego życia, więc myślę, że jest to całkiem naturalne. Chętnie dzielimy się ulubionymi potrawami, smakołykami
i przywołujemy wydarzenia z nimi związane. Chodzi tu zarówno o wspomnienia z dzieciństwa, jak i różne, zazwyczaj zabawne historie. Właśnie z tego powodu można powiedzieć, że jedzenie jest częścią nas. Często na to, co jemy wpływa nasz humor czy charakter. Wiedząc,
o tym, co je dana osoba, można ją też lepiej poznać. Popatrzmy zatem, co o swoich ulubionych potrawach mówią profesorowie z naszej szkoły.

Read more

“Być kobietą, być kobietą…”

 

 

byc-kobieta-byc-kobietaCoraz więcej mówi się o kobiecości, godności kobiety czy prawach kobiet. Niestety, wiele z nas ma problem z wiarą w siebie i własne możliwości, szczególnie jeśli chodzi o kraje mniej rozwinięte. Powstaje jednak wiele inicjatyw takich jak Women2Women– program dla młodych dziewcząt w wieku 15-19 lat wspomagający rozwój kobiet na całym świecie. Na czym dokładnie on polega ? Myślę, ze o tym najlepiej i najciekawiej opowie uczennica naszego Kopernika- Karolina Krajmas, która uczestniczyła podczas tegorocznych wakacji na konferencji w Bostonie, gdzie odbyła się 11. edycja programu.

Read more

Krosno – ty tu urządzisz. Wywiad z Panem Piotrem Przytockim

1050

Podczas, gdy większość z Was z trudem unosiła powieki w śnieżny wtorkowy poranek i rozmyślała, jak spędzić rozpoczynające się wtedy ferie, my- dziennikarki z matematycznego promeda- będąc już od dawna na nogach, wybrałyśmy się na podbój krośnieńskiego urzędu miasta. Dlaczego? W tym oto budynku czekał na nas Pan Piotr Przytocki, Prezydent Krosna. Wbrew pozorom, które nasuwa nam dumny, prezydencki tytuł, to bardzo otwarty i pozytywnie nastawiony człowiek. Zresztą- przekonajcie się sami!

Read more

Odkrywamy talenty #1

Z pewnością wielu z Was nosi w sobie ukryty talent. Niektórzy potrafią dzielić się swoją pasją z otoczeniem.  Niestety – duża część ma problem z wybiciem się lub przełamaniem nieśmiałości. W naszej szkole z pewnością jest mnóstwo osób, których jeszcze nikt nie dostrzegł. Rozmową z Hubertem Tomoniem – uczniem klasy IIG, który wyróżnia się niezwykłymi umiejętności plastycznymi – rozpoczynamy cykl wywiadów z „perełkami” tej szkoły, o których jest lub może być jeszcze głośno!

Read more

Siła drzemie wewnątrz nas – wywiad z Rafałem Penarem

1508031_1570395496511857_4082847324226514770_n

„Uwierz w siebie” – z ust niektórych tak entuzjastycznie wypowiadane słowa, a jednak często zamiast siły napędowej zalewają nas strachem i przerażają wizją przyszłości. Co wtedy robimy?
Poddajemy się, tracimy chęci do działania, które zawiera w sobie tyle siły, magii i geniuszu.

Udało mi się dotrzeć do człowieka, który swoją postawą zainspirował do działania niejednego swojego rówieśnika. Rafał Penar – dziewiętnastolatek z małej miejscowości, pasjonat, wielokrotny zdobywca złotych medali na Mistrzostwach Polski i finalista Mistrzostw Świata 2014 na nartorolkach.

Read more

Wywiad z Aishą Hassan

IMG_0257aisha

Wszyscy wiemy, jak bardzo krzywdzące potrafią być stereotypy. Połowa populacji zdaje sobie sprawę, że blondwłosa piękność nie będzie grzeszyć elokwencją, kolega z Korczyny na pewno nie pożyczy nam długopisu, a Arab będzie miał wybuchowe pomysły na imprezę. Dlatego powstał ten wywiad. Rozmowa z Aishą Hassan służy lepszemu poznaniu kultury islamskiej, a przez to zmianie często mylnego myślenia na ten temat. Zmianie stereotypowego i negatywnego postrzegania nie tylko muzułmanów, ale po prostu ludzi, którzy się od nas różnią.

Read more