Akcja charytatywna – Szlachetna Paczka

 

263721323_976178236267970_8158480785776545533_n

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich programów. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym założeniem jest pomoc mentalna i materialna rodzinom i osobom, będącym w trudnej sytuacji życiowej. Jego praca opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Zasadą ich działania jest ,,mądra pomoc”, czyli rodzaj bezpośredniego wsparcia.

Read more

Jak to jest rządzić Kopernikiem? – wywiad z Wiktorem Ostrowskim, przewodniczącym SU

 

DSCN810433

Drodzy czytelnicy i czytelniczki naszego portalu, zdajemy sobie sprawę z obniżonej naszej aktywności przez ostatnie miesiące, informujemy jednak, że była ona spowodowana warunkami, w jakich obecnie przyszło nam żyć, uczyć się i pracować. Dziś jednak wracamy i od razu przychodzimy do was z tekstem wartym uwagi! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z podsumowującym pierwsze pół roku kadencji wywiadem z Wiktorem Ostrowskim, przewodniczącym naszego Samorządu Uczniowskiego. Opowie on nam, jak wygląda praca przewodniczącego w ciężkich czasach epidemii, o swoich sukcesach i problemach oraz innych sprawach. Miłej lektury!

Read more

Faszyzm, Nazizm, Nacjonalizm – wprowadzenie do faszyzmu

7090886fc0f1e4a925299ec4bd3b716c

Używane na Zachodzie jako synonimiczne obelgi polityczne, w niektórych kręgach wręcz wprowadzone w sferę tabu – w postaci niestosowności argumentu ad Hitlerum w poważnych dyskusjach – faszyzm, nazizm i nacjonalizm łączy albo niewiele, patrząc z perspektywy marksistowskiej lub neoliberalnej, lub bardzo wiele, patrząc z perspektywy prawicy i przyczyn, środków, celów i wizji tych poglądów.

Read more

Kopernik kibicuje – wielki sukces Igi Świątek

iga-swiatek

W minioną niedzielę w Paryżu miało miejsce historyczne wydarzenie dla polskiego świata sportu. 19-letnia Iga Świątek z Warszawy wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros, pokonując Sofię Kenin z USA. Polka jak burza przeszła przez wszystkie fazy turnieju, nie przegrywając żadnego seta w 7 meczach. Po drodze pokonała m.in. turniejową „jedynkę” – Simonę Halep z Rumunii.

Read more

1 2 3 8