Jak to jest rządzić Kopernikiem? – wywiad z Wiktorem Ostrowskim, przewodniczącym SU

 

DSCN810433

Drodzy czytelnicy i czytelniczki naszego portalu, zdajemy sobie sprawę z obniżonej naszej aktywności przez ostatnie miesiące, informujemy jednak, że była ona spowodowana warunkami, w jakich obecnie przyszło nam żyć, uczyć się i pracować. Dziś jednak wracamy i od razu przychodzimy do was z tekstem wartym uwagi! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z podsumowującym pierwsze pół roku kadencji wywiadem z Wiktorem Ostrowskim, przewodniczącym naszego Samorządu Uczniowskiego. Opowie on nam, jak wygląda praca przewodniczącego w ciężkich czasach epidemii, o swoich sukcesach i problemach oraz innych sprawach. Miłej lektury!

Read more

Faszyzm, Nazizm, Nacjonalizm – wprowadzenie do faszyzmu

7090886fc0f1e4a925299ec4bd3b716c

Używane na Zachodzie jako synonimiczne obelgi polityczne, w niektórych kręgach wręcz wprowadzone w sferę tabu – w postaci niestosowności argumentu ad Hitlerum w poważnych dyskusjach – faszyzm, nazizm i nacjonalizm łączy albo niewiele, patrząc z perspektywy marksistowskiej lub neoliberalnej, lub bardzo wiele, patrząc z perspektywy prawicy i przyczyn, środków, celów i wizji tych poglądów.

Read more

Kopernik kibicuje – wielki sukces Igi Świątek

iga-swiatek

W minioną niedzielę w Paryżu miało miejsce historyczne wydarzenie dla polskiego świata sportu. 19-letnia Iga Świątek z Warszawy wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros, pokonując Sofię Kenin z USA. Polka jak burza przeszła przez wszystkie fazy turnieju, nie przegrywając żadnego seta w 7 meczach. Po drodze pokonała m.in. turniejową „jedynkę” – Simonę Halep z Rumunii.

Read more

Pogląd na poniedziałek – socjalizm (wprowadzenie)

110286160_3137513079708470_4917497106559172760_n
 
Socjalizm, wbrew twierdzeniom znaczącej większości osób interesujących się polityką, jest o wiele bardziej złożonym poglądem niż mogłoby się to zdawać. Definicją socjalizmu nie jest ani, jak wielu prawicowców uważa, “to, gdy państwo robi coś, a im więcej państwo robi, tym bardziej jest socjalistyczne”, ani nie jest to, jak myślą marksiści, wyłącznie stan posiadania pełni własności nad środkami produkcji przez robotników.
 

Read more

1 2 3 8