Finisz kampanii, czyli słowo o debacie

Bez nazwy-2

Debata przedwyborcza, jak mogłoby się wydawać, jest najlepszą formą weryfikacji wiedzy ogólnej o funkcjonowaniu szkoły, znajomości i umiejętności zaprezentowania swojego programu oraz możliwością dotarcia z nim do szerszego grona uczniów. Rzeczywiście, takie funkcje powinna spełniać, jednak dla tegorocznych kandydatów do sukcesji kopernikańskiego “tronu” była przede wszystkim szkołą trzymania nerwów na wodzy, czy wręcz niewygodnym “przesłuchaniem”, na którym wypominano im każde potknięcie.

Read more

Zostań znawcą nieodkrytej sztuki – alternatywne wejście w wakacje

tame13

Wakacje to piękne dwa miesiące wypełnione słońcem, podróżami i szaleńczą tęsknotą za podręcznikiem do matematyki. W celu uzupełnienia wyżerającej nas od środka pustki sięgamy po coś, co pozwoli nam zanurzyć się w innym świecie i choćby na chwilę zapomnieć o logarytmach i wzorach skróconego mnożenia – muzykę, książki, filmy, seriale.

Read more

Muzyka społeczności kopernikańskiej

IMG_4997

 Zdajemy sobie sprawę, że doszły was słuchy o niezwykłym przedsięwzięciu, którego podjęłyśmy się w ostatnich dniach. Być może zastanawialiście się, jakie są tego motywy? Już przychodzimy z odpowiedzią. 

Dzierżąc w ręku swoją ulubioną kawę z pobliskiej kawiarni, spotkałyśmy pewnego ucznia z naszej szkoły, który słuchał muzyki. Nie mogłyśmy się powstrzymać, żeby zadać mu chociaż jedno pytanie. Read more

List dla Gertrudy, czyli sport pełen pasji

51020970_614929378940038_8542790544173039616_n

 

Nasi drodzy pedagodzy, uczniowie i sympatycy szkoły, a w szczególności profesor Izabela Zatorska, wspólnymi siłami zorganizowali wspaniałą akcję – Trening pozytywnej energii dla Gertrudy. Mimo nieprzyjaznej pogody, udało się zgromadzić na krośnieńskim stadionie tłumy, które swoim ciepłem rozgrzewały serce profesor Gertrudy Dynowskiej-Trybus i dodawały jej otuchy w trudnych chwilach Read more

1 2 3 14