Podróż dookoła świata z naszymi profesorami!

podróż

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”  twierdził św. Augustyn. Każdy z nas z pewnością zastanawiał się kiedyś, które miejsce, według naszych wspaniałych pedagogów, jest najciekawsze i warte obejrzenia. Inspirując się słowami św. Augustyna oraz kierując się czystą ciekawością postanowiliśmy ich nieco o to wypytać. Odpowiedź wbrew pozorom wcale nie była łatwa.

Read more

Lek na grudzień – nowe inicjatywy samorządu

IMG_4613

 

NOWE INICJATYWY SAMORZĄDU

Grudzień – miesiąc, w którym jedynym celem wszystkich uczniów jest dotrwać do przerwy świątecznej.  Droga do tego jest długa i mozolna. Pokonać musimy arktyczne zimno, lód na drogach i  skrajne temperatury w salach lekcyjnych.  Czy można określić ten czas jednym słowem? Jeszcze jak! Z całej gamy przekleństw i wyrazów o negatywnym zabarwieniu emocjonalnym wybralibyśmy… ferment! Takie wzbudzenie i zmieszanie wywołane jest głównie przez to, że mimo licznych okazji i świąt przed nimi spotykamy całą masę przeszkód. Trudno pisać przecież o roli NATO w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego lub rozwiązywać równania chemiczne, kiedy już za rogiem wyłaniają się pierożki, pierniczki i uszka, a także długo wyczekiwany sylwester. Read more

W poszukiwaniu motywów – “Dłoń pełna gwiazd”

44977683_401170110419016_1011336382980816896_n

“Inne teksty kultury” – o zgrozo. Ta znienawidzona przez większość część wypracowania na maturze podstawowej z języka polskiego przyprawia o dreszcze niejednego z nas. Co prawda lektury wprowadzane w szkołach są bardzo ważne.Omówienie tematu, odwołując się do lektury to tylko 30% sukcesu. Pozostałe 70% należy do nas. Jeżeli chodzi o teksty kultury podane w drugiej części pracy, nie obowiązują nas żadne granice, a co za tym idzie NIE MUSZĄ BYĆ TO LEKTURY. W tej serii postaram się pokazać, że w większości czytanych dla przyjemności pozycji jesteśmy w stanie znaleźć bardzo istotne motywy, które później mogą nam posłużyć jako rewelacyjne przykłady “innych tekstów kultury”.

Read more

1 2 3